Blachodachówka Decra Z Posypką Ceramiczną Wycisza Deszcz

Cichy dach

Dachówki metalowo-ceramiczne Decra® Classic, Stratos, Octava i Romańska to ciche pokrycie dachowe.

Dzięki swej unikalnej budowie, dachówki metalowo-ceramiczne Decra® zapewniają wyjątkowe wygłuszające właściwości akustyczne. Zastosowana na całej powierzchni produktu posypka oraz odpowiednie zatopienie jej w żywicy zapewnia tłumienie dźwięków i eliminuje występowanie efektu dudnienia deszczu.

Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania posypki jest utrzymanie śniegu na dachu. Śnieg nie osuwa się lawinowo i nie uszkadza rynien.

Test na wytłumienie dźwięków

Test został przeprowadzony w 1989 r. przez Centre Scientifique Et Technique De La Construction CSTC/WTCB w Belgii- Raport z badań nr DE 4369, PV 341/4/2146.

Opis modeli

Modele poddane testom to dwie makiety zadaszenia Decra® o wymiarach 1,9 m na 2,60 m.

Pierwsza makieta zbudowana była ze stalowych dachówek galwanizowanych dwustronnie i dwustronnie powleczonych primerem epoksydowym, nie powleczonych; druga makieta składała się z dachówek powleczonych żywicą akrylową, z dodatkiem środków grzybobójczych, i pokrytych posypką mineralną (1,8 kg/cm²).

Deszcz symulowany był za pomocą 44 dysz wytwarzających ciśnienie 0,9 kg/m² , przy przepływie 18 litrów wody na minutę. Deszcz spadał ze zmiennej wysokości, od 1 m do 1,30 m na makietę pochyloną pod kątem 12º.

Metoda pomiaru

Hałas panujący w odległości 1 metra od makiety dachu wystawionej na sztuczny deszcz, został zarejestrowany na taśmie magnetofonowej za pomocą precyzyjnego sonometru, na paśmie oktawy i 1/3 oktawy, w czasie pozwalającym na przeprowadzenie dziesięciu 32-sekundowych badań, na podstawie których określono średnią.

WNIOSKI

W wyniku przeprowadzenia testu wykazano, że dachówki pokryte żywicę akrylową z posypką mineralną (1,8 kg/cm²) zmniejsza poziom hałasu powodowanego uderzeniami kropel deszczu.

Ogólnie, zmniejszenie poziomu hałasu wytwarzanego przez uderzenia kropel deszczu dochodziło do poziomu 12 dB.

 

    Korzystając ze strony Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
    Decra - Gold (background)