Decra - 60 Lat Projektowanej Trwałości Dachu Bez Konserwacji

Trwały dach

Lekkie stalowe pokrycia dachowe Decra® przewyższają wytrzymałością standardowe tradycyjne pokrycia i doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach klimatycznych.
Projektowana trwałość blachodachówki Decra® odpowiada projektowanej 60-letniej trwałości konstrukcji budynków.

Wyjątkowa trwałość pokrycia dachowego Decra® to efekt zastosowanej technologii opracowanej przez Departament Badań i Rozwoju Grupy Icopal oraz ponad 30-letniego doświadczenia zdobytego na 130 mln metrów kwadratowych zrealizowanych dachów.

Metalowe dachówki Decra® nie generują kosztów eksploatacyjnych, a ich minimalne koszty zużycia wynikają z wyjątkowo wysokiej żywotności dachówek Decra®.

Decra® - cykl życia. Spokój na lata

W 2004 roku dachówki metalowo-ceramiczne Decra® zostały poddane szczegółowej analizie Kosztów Cyklu Życia przez światowej klasy, niezależny Instytut Davis Langdon (www.davislangdon.com) - wiodącą firmę consultingową, specjalizującą się w doradztwie dla branży nieruchomości.

Koszty Cyklu Życia ukazują całość kosztów dachu, na co składają się koszty jego wykonania oraz koszty związane z jego 60-cią letnią eksploatacją (np. konserwacje, naprawy i wymiany wynikające z wyczerpania własności użytkowych niektórych elementów dachu).

Instytut Davis Langdon dokonał obliczeń Kosztów Cyklu Życia w oparciu o własne dane National Cost Database oraz dane uzyskane z instytucji Building Cost Information Service (BCIS), SPON’s Architects and Builders’ Price Book 2004 i z Departamentu Handlu i Przemysłu (DTI) oraz wywiadów prowadzonych z zarządcami nieruchomości i nadzorem technicznym.

Wyniki badań porównawczych 60-cio letniego Kosztu Cyklu Życia dachówek Decra® oraz zwykłych standardowych pokryć dachowych jednoznacznie wykazały, że:

  • Decra® to jedno z najtańszych systemowych rozwiązań dachów stromych,
  • Dachówki Decra® odznaczają się wyjątkowo wysoką żywotnością i minimalnymi kosztami zużycia, nie generują dodatkowych kosztów eksploatacyjnych, przez co Całkowity Koszt Życia pozostaje praktycznie na poziomie kosztu wykonania dachu.
  • Całkowite Koszty Życia przebadanych standardowych pokryć dachowych, z upływem czasu eksploatacji, wzrastały nawet kilkakrotnie w porównaniu z wyjściowymi kosztami wykonania dachu.
    Korzystając ze strony Użytkownik wyraża zgodę na używanie cookies zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
    Decra - Gold (background)